آسانسور پنوماتیک یا آسانسور خلأ
سابقه آسانسور پنوماتیک یا آسانسور خلأ (Vacuum Pneumatic Elevator) به سال 1989 باز می‌گردد، زمانی که جان جانسون (John Johnson) و هنریکا جانسون (Henryka Johnson) با اختراع بالابر، یا بالابر پنوماتیک چکشی (Penumatic Hammer Lift) موفق شدند این اختراع را طی شماره 4986370 در تاریخ 1989/1/19 به ثبت برسانند. پس از اختراع بالابر پنوماتیک چکشی و ورود تکنولوژی آن به دنیای آسانسور، به مرور بهره‌برداری از اختراع بالابر پنوماتیک، به اشکال مختلف آغاز شد. ساخت آسانسورهای بادی یا آسانسورهای پنوماتیکی( به این آسانسور، آسانسور تایر و یا آسانسور خلأ نیز می‌گویند)، طی سالهای 2000 الی 2002، شکل جدی‌تری به خود گرفت و به مرور، ویژگی‌های آسانسور بادی، توسعه داده شد و به سرعت در بازار آسانسور، برای خود، سهمی بدست آورد و فن‌آوری پنوماتیک و خلأ، در خدمت سفرهای عمودی ساختمان‌های کوتاه قرار گرفت.
آسانسور پنوماتیکی در سال 2007 توسط خوانندگان مجله محصولات ساختمانیHanley WoodMaggazinesI به عنوان یکی از 100 محصول برتر تولید شده در این سال، برگزیده شد. آسانسور پنوماتیکی یا آسانسور خلأ، آسانسوری است بسیار جالب و ارزان‌ قیمت برای ساختمان‌های کوتاه 2 تا 4 طبقه، با نصب بسیار آسان، نصب این آسانسور در مدّت کوتاه، یک روز إلی سه روز، با توجّه به نوع و تعداد طبقات انجام می‌شود.
این آسانسور جالب در ساختمان‌های تا ارتفاع حدود 11 متر و از 2 طبقه إلی 4 طبقه، قابلیت نصب دارد. طبق کاتالوگ یکی از شرکت‌های سازنده آسانسور پنوماتیک، این آسانسور در ظرفیت‌های:
  • آسانسور 160 کیلویی، قطر خارجی چاه آسانسور، cm75 کابین، قطر با cm53 و ارتفاع cm2005
  • آسانسور 206 کیلویی، قطر خارجی چاه آسانسور، cm94 کابین، قطر با cm82 و ارتفاع cm195
  • آسانسور 238 کیلویی، قطر خارجی چاه آسانسور، cm132 کابین، قطر با cm110 و ارتفاع cm2007
  • سرعت آسانسور خلأ یا آسانسور بادی، حدود 6 متر در دقیقه می‌باشد.
آسانسور بادی یا آسانسور پنوماتیکی با کابین شفاف شیشه‌ای، حرکت بالا و پایین را بدون نیروی محرکه مرئی انجام می‌دهد. در آسانسور بادی، از برق تکفاز با ولتاژ نرمال استفاده می‌شود و برق مصرفی داخل کابین و چاه این آسانسور، Volt24 بوده که خطر شوک الکتریکی و برق‌گرفتگی را به صفر رسانده است.
آسانسور پنوماتیک، در فضایی حدود 1 مترمربع، بدون هیچ نیازی به حفر گودال و یا ایجاد موتورخانه و صرف هزینه‌های زیرساخت مانند آسانسورهای دیگر در کمترین زمان ممکن که بستگی به نوع محصول دارد، طی 1 إلی 3 روز، نصب و آماده بهره‌برداری می‌شود و بهترین گزینه برای ساختمان‌های فاقد آسانسور، بخصوص ساختمان‌هایی که با کمبود فضا برای نصب آسانسور هستند. یکی از ویژگی‌های آسانسور بادی، قابلیت نصب آن در همه‌ی فضاهای هندسی است که دست طراح را برای انتخاب گزینه مناسب، باز می‌گذارد و درب طبقات این آسانسور را می‌توان در هر جهت، بدون تبعیت از دربهای دیگر، به طور مجزا و با نظر طراح و معمار ساختمان، در هر زاویه‌ای قرار داد و هیچ محدودیتی در انتخاب محل نصب درب نباشد.
لذا آسانسور خلأ را می‌توان در اکثر ساختمان‌ها و ویلاهای دو- سه و چهار طبقه، آپارتمان‌های دوبلکس، فروشگاه‌های کوچک، نمایشگاه‌ها و دفاتر تجاری نصب کرد. آسانسور پنوماتیک با دید 360 درجه، بدون هیچ عنصر مزاحم از قبیل: کابل‌های تخت، سیم‌های داخل چاه و سیم بگسل و قاب وزنه تعادل و امثالهم، شرایط ویژه‌ای برای دید بهتر محیط اطراف، برای مسافر داخل کابین شیشه‌ای فراهم می‌کند. یکی دیگر از خصوصیات آسانسور خلأ، سرویس‌ و نگهداری آن می‌باشد که اصلاً احتیاجی به روغن و گریس و مواد نفتی نداشته و عملاً بابت روان‌کاری و مصرف روغن و گریس و دیگر موارد، هیچ هزینه‌ای ندارد و طبق دستورالعمل سرویس دوره‌ای، بازدید این آسانسور، هر 4 سال یکبار می‌باشد که بعضی از فروشندگان این دوره سرویس را حتّی هر 5 سال یکبار، قید کرده‌اند.
آسانسور پنوماتیک با استفاده از فن‌آوری نوین، انقلابی در صنعت آسانسورهای کوچک و کوتاه مسیر بوجود آورده و آسانسوری است، منحصربفرد و سازگار با طبیعت و محیط‌ زیست، با حرکت بسیار آرام و روان و با توقّف‌های ملایم، ضمن اینکه این آسانسور، در مسیر بازگشت به پایین، اصلاً از انرژی برق استفاده نمی‌کند. زمانی که برق قطع شود، به آرامی به طبقه همکف، بازگشته و بدون نیاز به حضور فرد متخصص، درب آسانسور بدون هیچ مشکلی باز و مسافر آن، از کابین خارج می‌شود. آسانسور خلأ یا آسانسور بادی چگونه کار می‌کند؟
آسانسور پنوماتیک، ترکیبی است از یک سیلندر مدوّر عمودی صاف از جنس ورق‌های شفّاف یا رنگی پلی‌کربنات، با یک کابین کواکسیال که حرکت این کابین در جهت بالا و پایین، از طریق مکش و فشار هوا انجام می‌شود.این عمل، در اصل بر اساس فشار صعودی تولید شده و اختلاف فشار اتمسفر زیر و بالای کابین، خلأ مورد نیاز برای حرکت کابین آسانسور، به سمت بالا، توسط توربین‌های دمنده، فراهم می‌سازد. دنده پیستون احاطه شده که به صورت کامل وکیوم و مهر و موم می‌باشد، اجازه می‌دهد با حرکت جنبشی و تقریباً بدون اصطکاک، کابین آسانسور، توسط فشار هوا به بالا برده شود.
۰۹ آذر ۹۶ - ۱۹:۰۹

Build your own dreams, or someone else will hire you to build theirs